Q8P1CXXG12
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXG12
Part of Description:
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT GRN
Stock Condition:
4
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
60mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
DC
Voltage :
12V