PM3-PPGDW48.0
Manufacturer Part Number:
PM3-PPGDW48.0
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 8V-48V
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
White
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
20mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 48" (1219.20mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
8V ~ 48V