Q12P1BXXY02E
Manufacturer Part Number:
Q12P1BXXY02E
Part of Description:
12MM YELLOW PANEL MNT LED
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
8.00mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
50mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (11.94mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
2V