Q8P1CXXSR12
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXSR12
Part of Description:
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT RED
Stock Condition:
15
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
12V