FDA2-17255NBKT3F
Manufacturer Part Number:
FDA2-17255NBKT3F
Part of Description:
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC TERM
Ingress Protection :
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
25.00W
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Static Pressure :
0.531 in H2O (132.3 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Width :
55.00mm