LS-2006/PSA-0.75"X180"-1RL
Manufacturer Part Number:
LS-2006/PSA-0.75"X180"-1RL
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
ISOLOSS LS-2006/PSA GASKET FOAM
Manufacturer :
3M
Product Category :
Foam
Color :
Black
Density :
20 lb/ft³
Material :
Polyurethane
Material Flammability Rating :
UL94 HBF
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.75" W x 180.00" L (19.1mm x 4572.0mm)
Thickness :
0.060" (1.52mm)