Q14P1BYYGY02E
Manufacturer Part Number:
Q14P1BYYGY02E
Part of Description:
INDICATOR 2V 14MM BI-COLOR Y G
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green, Yellow
Millicandela Rating :
60mcd Green, 50mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (14.00mm)
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Voltage :
3.3V