Q8P1CXXY110E
Manufacturer Part Number:
Q8P1CXXY110E
Part of Description:
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT YEL
Current :
6mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
50mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Voltage :
110V