Q14F1CXXR12E
Manufacturer Part Number:
Q14F1CXXR12E
Part of Description:
INDICATOR 12V 14MM FLUSH RED
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
10mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V