Q6P1GYYRG02E
Manufacturer Part Number:
Q6P1GYYRG02E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
LED PNL MNT RED/GRN 2VDC IP67
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green, Red
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
15mcd Green, 20mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
100°
Voltage :
2V Green, 2V Red