1090QC4-28V
Manufacturer Part Number:
1090QC4-28V
Part of Description:
INCIDATOR INCAND WHITE PANEL MNT
Stock Condition:
6
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
28V