PIC24FV32KA301T-I/SO
Manufacturer Part Number:
PIC24FV32KA301T-I/SO
Part of Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20SOIC
Connectivity :
I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 12x12b
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
17
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
RAM Size :
2K x 8
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2V ~ 5.5V