3115PS-12T-B20-A00
Manufacturer Part Number:
3115PS-12T-B20-A00
Manufacturer/Brand:
NMB
Part of Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
Manufacturer :
NMB
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
24.0 CFM (0.672m³/min)
Approval Agency :
CE, CSA, TUV, UL, VDE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
32.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
4.50W
Product Status :
Obsolete
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.120 in H2O (30.0 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.59 lb (267.62 g)
Width :
38.00mm