LS-2009PSA-10"X10"-5PK
Manufacturer Part Number:
LS-2009PSA-10"X10"-5PK
Manufacturer/Brand:
Aearo Technologies, a 3M company
Part of Description:
POLYURETHANE 10"X10"X.09" 5PK
Stock Condition:
10
Manufacturer :
Product Category :
Foam
Color :
Black
Density :
320 kg/m³
Material :
Polyurethane
Material Flammability Rating :
UL94 HBF
Product Status :
Active
Size / Dimension :
10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)
Thickness :
0.090" (2.29mm)