PM53-KNYGW12.0
Manufacturer Part Number:
PM53-KNYGW12.0
Part of Description:
PNL MNT YLW/GRN 5MM LENS 1' WIRE
Current :
20mA Green, 20mA Yellow
Lamp Color :
Green, Yellow
Lens Color :
Lens Size :
9.10mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
12mcd Green, 11mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.41" (10.41mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
2.1V Green, 2V Yellow