11938TB-A1N-NP-00
Manufacturer Part Number:
11938TB-A1N-NP-00
Part of Description:
FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Stock Condition:
1
Air Flow :
117.9 CFM (3.30m³/min)
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
50.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Power (Watts) :
17.00W
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm