MPR8-3BWD220V
Manufacturer Part Number:
MPR8-3BWD220V
Part of Description:
PNL MNT 220V BLUE 5MM
Ingress Protection :
IP54
Lamp Color :
Blue
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
20mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Viewing Angle :
45°
Voltage :
220V