MPC12-1BWD110V
Manufacturer Part Number:
MPC12-1BWD110V
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
PNL MNT 110V BLUE 8MM
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
IP54
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
70mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.47" (11.94mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Viewing Angle :
45°
Voltage :
110V