11938SB-A1N-NP-00
Manufacturer Part Number:
11938SB-A1N-NP-00
Part of Description:
FAN 119MM X 38MM 115VAC TERMINAL
Stock Condition:
3
Air Flow :
105.9 CFM (2.97m³/min)
Features :
Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
44.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)
Power (Watts) :
15.50W
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.400 in H2O (99.6 Pa)
Termination :
3 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
Width :
38.00mm