MPC6-1WD12V
Manufacturer Part Number:
MPC6-1WD12V
Part of Description:
PNL MNT 12V WHITE 3MM
Ingress Protection :
IP54
Lamp Color :
White
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
2610mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Viewing Angle :
45°
Voltage :
12V