L45RN-G12-2112
Manufacturer Part Number:
L45RN-G12-2112
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
LED IND GREEN 12V
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
DC
Termination Style :
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V