QS83XXHW110
Manufacturer Part Number:
QS83XXHW110
Part of Description:
INDICATOR 8MM FIXED HI WHT 110V
Current :
6mA
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
2500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
110V