C96-NKR12H-CRO
Manufacturer Part Number:
C96-NKR12H-CRO
Part of Description:
PMI 7-21-14 RED
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
8.50mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
3600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Active
Viewing Angle :
15°
Voltage :
12V