C91-NWG24H-NGO
Manufacturer Part Number:
C91-NWG24H-NGO
Part of Description:
PMI-PROC-PL-16*DN
Current :
17mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
8.50mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
6500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.29" (7.37mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
24V