461-BA24H-CAO
Manufacturer Part Number:
461-BA24H-CAO
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
PMI LED .250" CYLINDRICAL 24V AM
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
17mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V