3115FS-12W-B10-A00
Manufacturer Part Number:
3115FS-12W-B10-A00
Manufacturer/Brand:
NMB
Part of Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Stock Condition:
29
Manufacturer :
NMB
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
22.0 CFM (0.616m³/min)
Approval Agency :
CE, CSA, TUV, UL, VDE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
36.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
6.00W
Product Status :
Active
RPM :
2100 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.090 in H2O (22.5 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
0.74 lb (335.66 g)
Width :
38.00mm