QS83XXY12
Manufacturer Part Number:
QS83XXY12
Part of Description:
INDICATOR 8MM FIXED YEL 12V WIRE
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
20mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
12V