QS121XXG12
Manufacturer Part Number:
QS121XXG12
Part of Description:
INDICATOR 12MM FIXED GR 12V SLDR
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
14.00mm Dia
Millicandela Rating :
20mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.472" (12.00mm)
Ratings :
DC
Viewing Angle :
30°
Voltage :
12V