1092QC2-125VAC
Manufacturer Part Number:
1092QC2-125VAC
Part of Description:
LED PMI 5MM CLEAR HI DOME WIRE
Current :
25mA
Lamp Color :
Clear
Lens Style :
Round with Domed Top
Millicandela Rating :
7000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage :
125V