PM3GDW12.0-CC
Manufacturer Part Number:
PM3GDW12.0-CC
Part of Description:
LED ASSY PNL 3MM GRN DIFF LENS
Current :
20mA
Lens Size :
3mm, T-1
Millicandela Rating :
25mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Viewing Angle :
40°
Voltage :
2.1V