PM3-KNGDW12.0
Manufacturer Part Number:
PM3-KNGDW12.0
Part of Description:
PNL MNT GREEN 5.8MM LENS 1' WIRE
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
5.80mm Dia
Millicandela Rating :
14mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Voltage :
2.1V