1092QM1-12V
Manufacturer Part Number:
1092QM1-12V
Part of Description:
LED PMI, RED, SMALL DOME, 12V 3/
Current :
25mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
13000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage :
12V