QS123XXHB220
Manufacturer Part Number:
QS123XXHB220
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 12MM FIXED HI BLU 220V
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
3mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
14.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.472" (12.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
45°
Voltage :
220V