PM3SGCW10.0-CC
Manufacturer Part Number:
PM3SGCW10.0-CC
Part of Description:
IND PNL MT 3MM GRN WATER CLR
Current :
30mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
50mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 10" (254.00mm)
Viewing Angle :
30°
Voltage :
2.1V