QS63YYRG24
Manufacturer Part Number:
QS63YYRG24
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
PANEL MOUNT RED/GRN LED INDICATO
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA Green, 20mA Red
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green, Red
Lens Color :
Lens Size :
7.20mm Dia
Lens Style :
Round with Convex Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
20mcd Green, 25mcd Red
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
30°
Voltage :
24V