1092C5-250VAC
Manufacturer Part Number:
1092C5-250VAC
Part of Description:
LED PMI 5MM GREEN HI HAT WIRE
Current :
25mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
12000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Termination Style :
Wire Leads - 4.8" (121.92mm)
Voltage :
250V