QS83XXHY220
Manufacturer Part Number:
QS83XXHY220
Part of Description:
INDICATOR 8MM FIXED HI YEL 220V
Current :
3mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
380mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
220V