1092A1-250VAC
Manufacturer Part Number:
1092A1-250VAC
Part of Description:
LED PMI 5MM RED HI DOME WIRE
Current :
25mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
13000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 4.8" (121.92mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
250V