QS81XXB12
Manufacturer Part Number:
QS81XXB12
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 8MM FIXED BLU 12V SLDR
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
30°
Voltage :
12V