PM5GC12VW6.0
Manufacturer Part Number:
PM5GC12VW6.0
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
40mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
12V