MPR3BWDW12.0
Manufacturer Part Number:
MPR3BWDW12.0
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
PNL MNT BLUE W/WIRE 12"
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
25mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
10mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
4V