PM3BWDW4.5-CC2
Manufacturer Part Number:
PM3BWDW4.5-CC2
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR BLUE 4V
Current :
20mA
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
10mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 4.5" (114.30mm)
Viewing Angle :
40°
Voltage :
4V