R87T-A6A15H-WR
Manufacturer Part Number:
R87T-A6A15H-WR
Manufacturer/Brand:
Omron Electronic Components
Part of Description:
FAN AXIAL 119.5X38MM 230VAC WIRE
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
114.3 CFM (3.20m³/min)
Approval Agency :
CSA, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
46.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
15.00W ~ 22.00W
Product Status :
Active
RPM :
2900 RPM
Size / Dimension :
Square - 119.5mm L x 119.5mm H
Static Pressure :
0.321 in H2O (80.0 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
1.4 lbs (635 g)
Width :
38.00mm