PM3ACW12.0
Manufacturer Part Number:
PM3ACW12.0
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
PNL MNT AMBER W/WIRE 12"
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
30mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
40mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
30°
Voltage :
2V