PM5GDLW24.0
Manufacturer Part Number:
PM5GDLW24.0
Part of Description:
LED ASSY PNL 5MM GRN DIFF 24"
Current :
7mA
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
1mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 24" (609.60mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
2.1V