OA172AP-22-3WB1855
Manufacturer Part Number:
OA172AP-22-3WB1855
Part of Description:
230VAC 172X172X51MM METAL
Air Flow :
110.0 CFM (3.08m³/min)
Features :
Auto Restart, Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Noise :
36.0dB(A)
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
20.00W
RPM :
1600 RPM
Size / Dimension :
Round - 172mm Dia
Static Pressure :
0.270 in H2O (67.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
51.00mm