PM53-YGW20.0
Manufacturer Part Number:
PM53-YGW20.0
Part of Description:
PNL MNT GREEN, YLW W/WIRE 20"
Current :
30mA Green, 30mA Yellow
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
35mcd Green, 30mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Termination Style :
Wire Leads - 20" (508.00mm)
Voltage :
2.1V Green, 2V Yellow