PM3HDLW19.0-NS
Manufacturer Part Number:
PM3HDLW19.0-NS
Part of Description:
LED ASSY PNL 3MM HER DIFF LENS
Current :
5mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
6mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 19" (482.60mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
1.8V