OA280AP-22-1TB1868
Manufacturer Part Number:
OA280AP-22-1TB1868
Part of Description:
FAN 230AC 280X280X89MM IP68 TERM
Stock Condition:
4
Air Flow :
1300.0 CFM (36.40m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Noise :
73.0dB
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
210W
RPM :
3200 RPM
Size / Dimension :
Square - 280mm L x 280mm H
Static Pressure :
0.750 in H2O (186.8 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
7.4 lbs (3.4 kg)
Width :
89.00mm