11047-22-1-0500-001-1-TS
Manufacturer Part Number:
11047-22-1-0500-001-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
Stock Condition:
18
Conductor Strand :
17/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.063" (1.60mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Black
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG